niedziela, 15 kwietnia 2018

dobranocka dla kotka

Witek już po dobranocce. Seans specjalnie wybrany dla kotka ;)


Ptaszki wzbudziły duże zainteresowanie.Swoją drogą przeraża mnie, jak dużo małych dzieci wgapionych jest w ekrany tabletów i komórek! A naukowcy apelują, aby dzieci do końca 3. roku życia w ogóle nie używały ekranów. Ostatnio, jak byłam z Witkiem u weterynarza, przyszła młoda kobieta z dzieckiem i kotem. Dziecko nie miało więcej jak dwa lata. I ponad godzinę oglądało bajki na małym ekranie telefonu, ekran trzymało jakieś 15 cm od twarzy. W zeszłym tygodniu byłam z koleżanką w kawiarni. Przy stoliku obok siedziała rodzina, rodzice z dwójką dzieci w wieku około 9-11 lat. A dzieci wgapione, każde w ekran swojego telefonu... Takich przerażających przykładów mogłabym tutaj podać dziesiątki. To jest straszne!

  
Witkowi oczywiście ograniczam patrzenie na ekran ;)Strasznie się wkręcił w obserwowanie przyrody


Dla wytrwałych wrzucamy jeszcze nudny film ;)


Po dobranocce, kotełek wszamał kolację. Dzisiaj dostał Select Gold.


Jak informuje nas producent, pożywienie to jest synonimem koncepcji premium, czyli dobrej jakości żywność dla psów i kotów, stworzona z dbałością o indywidualne potrzeby czworonoga. 

Na opakowaniu czytamy również, że jest to karma bez dodatku cukru, soi, konserwantów, barwników i substancji aromatyzujących. W takim razie sprawdźmy skład: indyk 70% (mięso, serca, żołądki, wątróbki, szyje), woda pitna (28,8%), minerały (1%), inulina (0,2%). Jest dobrze. W opakowaniu mamy 85g. Kupiłam w Maxi Zoo, niestety nie pamiętam ile kosztowała. Witek jak zwykle zjadł ze smakiem. Oby spał po tej kolacji całą noc......przynajmniej do 5:30.....  ;)


aaaaaa... kotki dwa....
rude, miłe obydwa.....8 komentarzy: