poniedziałek, 27 lipca 2015

przerosło to kota

Witek z grzecznego i niepewnego kotka zrobił się prawdziwym królem balkonu!!!
Co tu dużo mówić, dokazuje ile może. Już nabrał pewności, że balkon to bezpieczne miejsce i niezwykle ciekawe. Na początku niepewny i ostrożny, na balkonie spędzał kilkanaście minut dziennie. Teraz najchętniej nie schodziłby z niego w ogóle. A jak balkon jest zamknięty to kot siedzi i nudzi. Nudzi tak skutecznie, że w końcu zostaje wypuszczony.
Kilka dni temu już sam nie wiedział, co ze sobą począć. Niby upał i nie bardzo się da siedzieć na balkonie, ale trochę szkoda wejść do mieszkania. Niby nie ma co robić, ale jest konewka i trzeba sprawdzić co się stanie, jak się ją przewróci ;)
A w konewce była woda i się wylała. To zjawisko zdecydowanie przerosło kota. Uciekł z prędkością światła. No ale kot nie byłby kotem, gdyby nie wrócił na miejsce przestępstwa i nie przyglądnął się zjawisku z bliska.

Wyszło na to, że balkon jest pochyły i woda zaczęła żyć swoim życiem, co troszkę wystraszyło kota. Bo niby wiadomo co to, ale dlaczego się rusza?


Podejrzane zjawisko trzeba badać z odpowiedniej odległości. Przecież nie można mieć pewności, że nagle nie zaatakuje kota..


Nie można tak siedzieć i siedzieć. Trzeba zmniejszyć dystans


Niby ciekawość zwyciężyła, ale dla bezpieczeństwa tył kota zostaje w bezpiecznej odległości


Wczoraj wieczorem Witek upolował GIGANTYCZNĄ ĆMĘ (o jej rozmiarach może świadczyć fakt, że skrzydła owego stworzenia wystawały w dużej mierze z kociego pyska)!!! I jeszcze chciał się wpakować z nią do mieszkania, ale na szczęście balkon był zamknięty i byłam niewzruszona na proszące pomiaukiwania. Oczywiście doceniłam wysiłki kocie w owych prośbach, bo domyślam się, że nie jest rzeczą łatwą miauczeć prosząco z gębą wypchaną ogromną ćmą. Ale sorry Batory, jak chcesz mordować, to nie w mieszkaniu i nie na moich oczach. Jakieś zasady kota muszą obowiązywać!

A teraz udaje niewiniątko.....morderca jeden!
12 komentarzy:

 1. No ta ćma to nie miała szczęścia, jak jakaś do nas wleci to zazwyczaj jest taki raban że od razu ją łapiemy i ratujemy, ale zdarzyło się nie zdążyć i okropnie było patrzeć jak ją zjada któryś. Jaki sposobem masz osiatkowany balkon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siatowała firma, rozciągnięta jest metalowa linka a na niej rozciągnięta siatka.

   Usuń
 2. No roszę jak się rozkokosił. A polowanie to najlepsza rzecz dla kota. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo za odwagę i uratowanie ludzi przed ćmą! Na koty zawsze można liczyć! ;) A jak ostrożnie obserwuje wodę, chociaż widać że ciekawość zdecydowanie wygrywa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zostaliśmy uratowani! Chociaż dzisiaj się okazało, że Witek ćmy nie zjadł, zostawił nam prezent na balkonie :D

   Usuń
 4. czyli Witek ma teras własne M1 :) czy pozwala Wam się odwiedzać ?;)

  pozdrawiam
  Humora

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odwiedzać się pozwala, ale mieszkać z nami już nie chce, woli na balkonie ;)

   Usuń
 5. to fajnie , ze ma mozliwosc sie bawic na dworze, pelno atrakcji :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Pocieszny ten Twój Witek :D
  A ćmy są smaczne i aż chrupią w paszczy :-)))

  OdpowiedzUsuń