wtorek, 8 marca 2016

drapak czyli kawałek kociego świata

Wreszcie możemy zaprezentować nasz drapak ;)

Zakupiony w Zooplusie. Drapak Oxford II

Szukałam drapaka w miarę wysokiego, ponieważ u nas w mieszkaniu Witek nie ma miejsc na wysokościach, po których mógłby brykać. Niech ma ten swój mały, koci świat w postaci wysokiego drapaka ;)

Drapak miał mieć przynajmniej jedną budkę, najlepiej trochę wyżej. Jakieś legowisko, półkę do spania i hamak. No i miał być w miarę smukły, żeby zmieścił się w kąt koło komody ;) Większość kryteriów spełnił właśnie drapak Oxford. Niestety nie miał hamaka, ale to nie problem, ponieważ można dokupić i zamontować.

Witek to wieczny pomocnik, pomaga przy każdej czynności. Jakie było nasze zdziwienie, że przy składaniu nam nie pomagał!!!!!!! Leżał sobie w kartonowym łóżeczku i czekał, aż służba zrobi swoje.....

Nie było kota na tym etapie...


Nie było kota też na tym etapie....

Bo kot był tutaj.....


I drapak w całej okazałości


Drapak ma dosyć długie słupki, więc kot może się swobodnie przeciągnąć. To akurat była pierwsza czynność, jaką na drapaku zrobił Witek ;)Drapak posiada dwie spore budki. Kot może spać w budkach, jak i na budkach. Z boku jest półka, a na samej górze półka z poduszką, którą nazywamy gniazdem. Na razie Witek podchodzi do drapaka bardzo ostrożnie. Zachęcony zabawą wskoczył na drapak, ale po chwili znowu wrócił na swoje kartonowe łóżeczko ;)

14 komentarzy:

 1. Zaloze sie ze do dolnej budki nigdy nie wejdzie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie przesiaduje w tej górnej ;) dolna będzie magazynkiem na zabawki :D

   Usuń
 2. oooo ciekawe czy jakies jeszcze sa z takimi nakladanymi materialowymi poszewkami, bo moj pluszowy juz zaczyna wyglądać strasznie....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety pluszowe dosyć szybko się zużywają....zobaczymy jak ten będzie się sprawdzał, ja szczerze mówiąc spotkałam się dotychczas tylko z tym jednym

   Usuń
 3. Poprzedni kotek korzystał z drapaka, ale Julian tak sobie. Po pierwsze nie drapie go, jeno meble :(. Siadywał na półce, ale drapak się rozchwiał i już tego nie robi. Najczęściej korzysta z budki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, kota nie przekonasz, wie lepiej co lubi ;)

   Usuń
 4. Ale ładny drapak wybraliście!! I co najważniejsze ma dużo tej powierzchni do drapania. Tyle razy przeglądałam drapaki na zooplusie a nigdy nie zwróciłam na niego uwagi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też zobaczyłam go w ostatniej chwili ;)

   Usuń
 5. przefajny! też go rozważałam, ale w końcu wybrałam inny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajny ale to i tak jeszcze maly :) ale radocha pewnie i tak jest. pod sufit trzeba bylo o ile takie sa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te ogromne są super, ale cenowo też są ogromne, na razie Witkowi musi taki wystarczyć :D

   Usuń
 7. Drapak pierwsza klasa, no , no ! :D

  OdpowiedzUsuń